Formacija djelatnika

Naši su se djelatnici za vrijeme školskih praznika intenzivno pripremali za novu školsku godinu. Tako su od 24. do 27. kolovoza 2015. imali Stručno usavršavanje za rad u katoličkoj školi kako traži Nacionalni ured HBK za katoličke škole. Svakoga dana imali su nekoliko predavanja i zadataka.

Prvi su dan slušali i upoznavali se s karakteristikama uršulinskih škola tj. s pedagogijom sv. Angele Merici, utemeljiteljice ss. uršulinki. Kroz njezine spise vodila ih je s. Elvira Krišto. Drugi su dan imali prilike upoznati dokumente Crkve koji govore o odgoju u katoličkim školama: „Gravissimum educationis“ te točke o katoličkim školama iz Zakonika kanonskog prava. U tome ih je vodio preč. Franjo Biškup, duhovnik Katoličke osnovne škole Svete Uršule. Dokument Kongregacije za katolički odgoj pod naslovom: 'Vjerska dimenzija odgoja u katoličkoj školi' približila im je s. Damjana Mihaela Barbarić, vjeroučiteljica u školi i koordinatorica cjelovitog odgoja u školi. Treći dan ih je ravnateljica škole, s. Mihaela Ankica Dumbović, pozvala na promišljanje o osobi s obzirom na vrijednosni sustav u katoličkoj školi te o zajedničkoj suradnji u odgoju- vjernika laika i posvećenih osoba. Ovaj su dan zajedno imali klanjanje koje je animirala s. Cecilija Ana Kolarić, predsjednica Školskog odbora. Posljednji dan su se učiteljice, uz pomoć soc. pedagoginje Viktorije Erjavec, podsjetile o načinu ocjenjivanja. Svaki učitelj je pozvan biti  i odgojitelj te odgojni dio mora također utjecati na ocjenu. U odgojnom trokutu kojeg čine učitelj-dijete-roditelj važno je imati jedinstveni stav škole koji će svi slijediti.
 Pogledajte i fotogaleriju!

objavio: Ankica Dumbović   datum: 5. 9. 2015.