Dana 9. rujna započela je nova školska godina, a posebno važan dan bio je za učenike prvog razreda. Trideset i pet đaka upisalo je prvi razred u našoj školi. Prigodnim je programom obilježen ovaj važan dan u životima mališana i njihovih obitelji.

Nakon himne pozdravnim riječima se brojnim roditeljima obratila  ravnateljica s. Damjana Mihaela Barbarić.  Drugašići su izrazili dobrodošlicu novoj generaciji prvašića  pjesmom, plesom i recitacijama, a pripremili su ih učiteljica Andreja i učitelj Saša.

Ravnateljica je pozvala Razredno vijeće prvih razreda koje se predstavilo roditeljima. Sestra Jasminka predavat će Vjeronauk, učitelj Alen Habunek Informatiku, Matija Mlakar Engleski jezik, s. Irenu će prvašići susretati u knjižnici, a svi su prepoznali  socijalnu pedagoginju Viktoriju s kojom su se susreli kod upisa u prvi razred.

Prvašići su otpjevali pjesmu Mi želimo uzdići Isusa  pod vodstvom ravnateljice s. Damjane i uz pratnju gitare prof. Krunoslava Habuneka. Roditelji i prvašići zajedno su pogledali spot učitelja naše Škole povodom desete godišnjice.

Učenici 1. a sa svojim učiteljem Nikolom i učenici 1. b razreda zajedno sa svojom učiteljicom Martinom uputili su se u svoje učionice.

Dragi prvašići, sretan vam početak školske avanture! Neka vam ovo putovanje bude ispunjeno prijateljstvima, smijehom i uspjesima.

          Neka je ova školska godina blagoslovljena i radosna svim našim učenicima i djelatnicima!

Martina Lakuš

Autorice fotografija: Viktorija Erjavec, Martina Lakuš