Upisi u 1. razred osnovne škole

Cijenjeni roditelji!

Katolička osnovna škola Svete Uršule od 2014. g. postoji u Varaždinu. U ovih deset godina brojčano je narasla i došla do maksimuma svoga kapaciteta, stoga svaki novi upis u školu obrađivat će se u nekoliko koraka:

1. Od listopada do siječnja tekuće školske godine roditelji su pozvani osobno se javiti u školu na razgovor s        ravnateljicom i stručnom suradnicom, u pratnji djeteta.
  2. Tijekom veljače, ukoliko komisija za upis u prvi razred tako odluči, roditelji će dobiti poziv iz škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.
  3. Budu li zadovoljeni svi kriteriji, škola će preko sustava eUpisi, prihvatiti zahtjev roditelja. Roditelji koji bi eventualno samo poslali zahtjev, telefonski poziv ili nekako drugačije, a bez da su osobno bili prethodno na razgovoru u školi, škola neće uzimati u obradu.
  4. Dijete je obavezno proći predškolski program u jednom od dječjih vrtića, prema mjestu stanovanja ili prema izboru roditelja. Niti jedan vrtić nije u prednosti za upis u Katoličku školu, pa niti DV Sv. Uršula. Svi su kandidati jednake (ne)mogućnosti za upis u školu.

Roditelji koji žele da njihovo dijete raste u vjerskom okruženju, prožetom duhom poštovanja, prihvaćanja, individualnim pristupom, slobodni su se javiti školi.

Ovdje se trudimo odgajati djecu u istini na intelektualnoj, moralnoj i emocionalnoj razini, poštujući specifičnosti svakoga djeteta, bez povlađivanja i iskrivljivanja njihovih osobnih sposobnosti, na obostrano dugoročno zadovoljstvo kako bi naši učenici jednoga dana postali ljudi koji služe svojom profesijom Bogu, obitelji i domovini.

Damjana Mihaela Barbarić, ravnateljica