Hrvatski olimpijski dan
Autor: Viktorija Erjavec, 30. 9. 2019.

Dana 9. rujna 2019. godine u našoj je Katoličkoj osnovnoj školi Svete Uršule obilježen Hrvatski olimpijski dan. Učenici su 5.sat proveli na školskom igralištu u nadmetanju u olimpijskim sportovima prilagođenima za njihov uzrast.
Na početku susreta su se učenici podsjetili što su to Olimpijske igre, zašto se održavaju i u kojim se sportovima sudionici Olimpijskih igara natječu. Učenici su zatim upoznati s bojama koje se nalaze na olimpijskom logu te su saznali što te boje predstavljaju. Prisjetili su se i nekih poznatih hrvatskih olimpijaca poput Sare Kolak i Helene Dretar. Zatim je započeo sportski dio susreta u kojem su se učenici natjecali u različitim disciplinama. Prvaši su se tako utrkivali u trčanju na 20m, a Drugaši u skoku dalj iz mjesta. Trećaši su se natjecali u izvođenju slobodnih bacanja u košarci dok su Četvrtaši bacali medicinku tehnikom suvanja. Natjecatelji su bili popraćeni glasnim navijanjem svojih prijatelja, a usto su pokazali i pravo sportsko ponašanje na visokoj razini. U svakoj kategoriji je uslijedilo i proglašenje pobjednika te su im uručene i prigodne medalje.
Na kraju susreta učenici su zadovoljno naglasili moto Olimpijskih igara: „Važno je sudjelovati, a ne
pobijediti“.

Saša Sokol

Hrvatski olimpijski dan
Autor: Viktorija Erjavec, 30. 9. 2019.

pobijediti“.

Saša Sokol