„Sestre, otvorite Katoličku osnovnu školu za našu djecu!"

Pozdrav Osnivača Katoličke osnovne škole Svete Uršule, 8.9.2014.

Srdačno pozdravljam preuzvišenog biskupa, mons. Josipa Mrzljaka, preč. Franju Biškupa, vlč. Marka – tajnika g. Biskupa, djelatnike škole na čelu sa ravnateljicom s. Mihaelom Dumbović, prisutne sestre s glavaricama s. Nives Vlašić i s. Cecilijom Kolarić, sve vas dragi roditelji, djecu iz vrtića sv. Uršula sa dragim tetama i nadasve vas dragi polaznici prvog razreda Katoličke osnovne škole Svete Uršule!
Zašto smo danas, 8. rujna 2014. godine, svečano obučeni, uzbuđeni i radosni, došli u Uršulinsku ulicu broj 1? Zašto se dio djece iz našeg vrtića „Sveta Uršula“, u pratnji svojih roditelja, sa školskim torbama u ruci,  popeo danas kat više, u učionicu iznad vrtića?
Zato jer ste nam vi dragi roditelji vrtića „Sveta Uršula“ rekli „Sestre, otvorite Katoličku osnovnu školu  za našu djecu! Mi ćemo vam pomoći! Želimo da naša djeca nastave započeti odgoj i izobrazbu u vašoj školi u obiteljskom duhu i ozračju vjere i ljubavi!“  Cijela provincija sestara uršulinki , u glasu vas roditelja prepoznala je poziv Božji, nadahnuće Duha Svetoga,  potrebu našeg vremena.  Djeca, mladi  i obitelji su u srcu svake uršulinke!
Dragi prvašići dobrodošli u Katoličku osnovu školu Svete Uršule. Ovo je vaša škola. Vaš drugi dom. Tu ćete učiti živjeti i pripremati se za život. Kao i mali Isus, iz dana u dan;  napredovat ćete u „mudrosti i milosti, pred Bogom i ljudima“ kroz stjecanje znanja i odgoj, pjesmu i igru, rad i odmor, u obiteljskom i vjerskom ozračju slobode, ljubavi, istine i prihvaćanja.
Dragi roditelji i odgajatelji, naša osnivateljica, Sveta Anđela Merici,  izvrsna odgojiteljica,  žena velikog  povjerena u svaku osobu, duboke majčinske ljubavi i individualnog pristupa,  ostavila nam je svoj primjer i „Spise“ pune evanđeoskog optimizma i duha,   pedagoških smjernica i metoda odgoja i poučavanja.  Naša će škola ostvarivati svoj cilj, kao i tisuće uršulinskih škola diljem svijeta,  jer će u istoj odgojnoj zadaći ujedinjavati učitelje, roditelje, učenike i njihove obitelji.
Dragi roditelji, djelatnici i draga djeco, poput sv. Anđele i sv. Uršule stavimo Boga na prvo mjesto, zamolimo Božji blagoslov kako bi s prvim zvonom vi djeco, u ovoj školi,  doista rasli i razvijali se kao  ljubljena djeca Božja, dobri građani i korisni graditelji novog  svijeta i boljeg društva.
Drago oče Biskupe (nakon kratkog programa) blagoslovite naše đake prvake, stavite nas pod moćnu zaštitu Božju, Djevice Marije, svih anđela i arkanđela, svetaca i svetica Božjih!
s. Jasna Lučić,OSU
Osnivač Škole i provincijalna glavarica

objavio: Viktorija Erjavec   datum: 10. 9. 2014.