Prvi dan nastave u Katoličkoj osnovnoj školi Svete Uršule

Prvašići Katoličke osnovne škole Svete Uršule sjeli u svoje đačke klupe.

S prvim danom nastave školske godine 2014./2015.  dječjim su se smijehom i ozarenim dječjim licima ispunili hodnici novootvorene Katoličke osnovne škole Svete Uršule. Sveukupno trinaestero prvašića je u pratnji svojih roditelja i sa školskim torbama na leđima sjelo po prvi put u đačke klupe.

Nezaboravan prvi dan nastave bio je dodatno obogaćen pozdravnim govorom s. Jasne Lučić, koja je u ime Osnivača Škole (Hrvatske provincije uršulinki Rimske unije) pozdravila prisutnog biskupa Josipa Mrzljaka, prvašiće i njihove roditelje, djelatnike Škole, časne sestre uršulinke i svima zaželjela lijep početak nove školske godine u novoj Školi. Biskup Mrzljak je nakon pozdravnih riječi upućenih prisutnima, a najviše novim  učenicima, blagoslovio učionicu i učenike koji će u njoj boraviti tijekom školske godine.

U prigodnom recitatorsko-glazbenom programu sudjelovali su prvašići i djeca Dječjeg vrtića Sveta Uršula i od srca im zahvaljujemo na veselju i pjesmi koje su podijelili sa svojim starijim prijateljima. Posebno hvala s. Vesni i s. Katarini te s Damjani, koje su s učenicima marljivo pripremale program.

Prvi je nastavni dan završio zajedničkom svetom misom zahvalnicom za početak nove školske i vjeronaučne godine, na kojoj su prisustvovali učenici s roditeljima, članovi užih obitelji učenika i djelatnika, časne sestre uršulinke, djelatnici Škole te ostali vjernici. Svetu misu je predvodio prečasni Franjo Biškup.

Zahvaljujemo roditeljima prvašića, od kojih je i potekla ideja i želja za ponovnim otvaranjem katoličke osnovne škole u Varaždinu i koji su poduzeli sve da se ta želja i ostvari. Naime, davne 1945. godine su časne sestre uršulinke morale prekinuti svoj dotadašnji rad u Pučkoj školi. Ovo je, dakle, na neki način nastavak njihovog odgojno-obrazovnog rada.

Đacima prvacima želimo veselu, novim znanjima prožetu, šarenu, uspješnu, raspjevanu, i rasplesanu novu, njima prvu, školsku godinu.

Fotografije: Marko Jerbić (roditelj) i e-Varaždin

objavio: Viktorija Erjavec   datum: 9. 9. 2014.