Što se u Produženom boravku radi?

Program Produženog boravka provodi se nakon redovite nastave i ima svoj plan i aktivnosti te učiteljicu Andreju koja je zadužena za provođenje istih.

Rad u produženom boravku je drugačiji od klasične nastave, ali se nadovezuje na redovnu nastavu i njen plan i program uz mogućnost nadopune različitim drugim kreativnim i potrebnim aktivnostima te na taj način obogaćuje i upotpunjuje učenikov boravak u školi.

Ciljevi realizacije sadržaja u produženom boravku u skladu su s općim ciljevima osnovnog obrazovanja: omogućiti djetetu pun život i otkriti njegove/njezine pune potencijale  kao jedinstvene osobe, omogućiti djetetu njegov/njezin razvoj kao socijalnog bića kroz život i suradnju s ostalima kako bi doprinijela/ doprinio dobru u društvu, pripremiti dijete za daljnje obrazovanje i cjeloživotno učenje. Kako u redovnoj nastavi i tom dijelu odgojno-obrazovnog rada s učenicima, i u programu Produženog boravka naglasak se stavlja na prenošenje znanja u svjetlu vjere koja na poslijetku postaje mudrost življenja i životna vizija, koje uzima u obzir tjelesni, emocionalni, intelektualni, društveni, religiozni i duhovni vid života. Jer, učenje, rad, igra, molitva, kreativno korištenje slobodnog vremena i humanitarne aktivnosti pomažu djeci u izgradnji cjelovite osobnosti, formiranju karaktera i izgradnji katoličkog identiteta.

Svakog školskog dana, nakon nastave i ručka, učenici imaju vrijeme za igru i različite prigodne kreativne aktivnosti, bilo u učionici, bilo u školskom dvorištu. Nakon toga slijedi pisanje domaćih zadaća i učenje, a zatim još malo igara i kreative ili već ovisno o mogućnosti i dogovoru uključeni su i posjete izložbama te druge izvanučioničke aktivnosti.

Kako fotografija govori više od riječi, donosimo u nastavku nekoliko fotografija kojima želimo dočarati dašak ozračja iz Produženog boravka u prvih sedam mjeseci rada.

Sportske aktivnosti u dvorištu Škole. Fotografije su s utrke, koju su pripremili sami učenici.

Grupa "Mali novinari" ima dva puta mjesečno sastanak sa socijalnom pedagoginjom i mjesečne zadatke u tri grupe. Fotografija je snimljena tijekom intervjua s ravnateljicom Škole.

U produženom boravku se redovito radi nešto prigodno i kreativno. Škare, ljepilo, papiri, bojice, olovke i ostali prigodni materijali stalni su potrebni pribor u radu učenika. Fotografija je snimljena tijekom izrade uskrsnih pilića od vune, pisanica i dr.

Prema dogovoru i mogućnostima, povremeno se dio vremena odvoji i za posjete. Fotografija je s posjete župnoj crkvi svetog Nikole u Varaždinu i posjete izložbi "Kao prvo-zagonetno drvo".

Traženje čokoladnih uskrsnih jaja.

objavio: Viktorija Erjavec   datum: 1. 4. 2015.