Terenska nastava Samobor - Divlje vode

TERENSKA NASTAVA

Samobor - Divlje vode

U četvrtak 27. svibnja 2021. godine učenici prvih i drugih razreda sa razrednicima i učiteljicama u produženom boravku odradili su terensku nastavu. Upoznali su grad Samobor i otkrili bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta u bio parku Divlje vode.

Na terensku nastavu krenuli smo autobusom iz Varaždina prema Samoboru. Vožnja autocestom, tuneli i pogled s visine učenicima su se posebno svidjeli. Na stajalištu su ruksaci olakšali! Pojeli smo sendviče, grickalice i voće, te nastavili prema našem odredištu. Putem smo prepoznali zračnu luku Zagreb. Nažalost nismo vidjeli polijetanje ili slijetanje zrakoplova.

Samobor smo upoznali i saznali mnoge zanimljivosti šetnjom uz rijeku Gradnu. To je mali gradić podno Samoborskog gorja. Poznat je po fašniku, kotletima i kremšnitama. Vidjeli smo sivu čaplju i konje, podno starih zidina. Vodu smo točili iz zdenca. Zajedničkom molitvom ispred kapelice na otvorenom zahvalili smo se i pomolili za naše zajedničko druženje.

Put smo nastavili prema bio parku Divlje vode. Tamo nas je dočekao ukusan ručak. Nakon ručka promatrali smo biljke i družili se sa životinjama u parku. Magarac, ljame, konji, poni, paun, srne, jeleni, ribe, guske…. Pravo malo životinjsko carstvo. Magarac se čak poslužio sendvičem iz ruksaka učenika. Paun se pravio važan i stalno dozivao ženke i širio svoj rep. Guske su glasno pozdravljale učenike, a plahe srne i jeleni uz ogradu su pasli travu.

Nogomet, igre s loptom i igre na otvorenom, utrke, trčanje preko mostova, trčanje za lopticom koja je završila u rijeci zanimljivosti su naše slobodne igre prije povratka kući.

Za kraj naše terenske nastave počastili smo se sladoledom i puni lijepih dojmova sretno se vratili u Varaždin.

Andreja Jošić

objavio: Krešimir Klarić   datum: 7. 6. 2021.