Terenska nastava 1. i 2. razreda

U petak 26. svibnja 2017. godine učenici prvog i drugog razreda zajedno sa svojim učiteljicama Silvijom, Dorom, učiteljem Sašom i vjeroučiteljicom s. Damjanom  krenuli su put Koprivnice, a u pratnji turističke pratiteljice gospođe Dragice.
Učenici su putem promatrali prometnice, prometne znakove i prirodne ljepote zavičaja.  Stigavši u grad Koprivnicu posjetili su crkvu sv. Antuna Padovanskog i slušali tumačenje vjeroučiteljice Petre. U samom središtu grada Koprivnice posjetili su i Muzej prehrane. Voditeljica muzeja provela je učenike kroz muzej približavajući im nekadašnji alat i strojeve koje su ljudi koristili za proizvodnju i dobivanje hrane (tanjurače, sijačice, kola, srpove, plug, preše i sl.). Saznali  su i vidjeli i kakve je strojeve koristila tvornica “Podravka”, po čemu je tvornica poznata, čime se bavila nekada i što sve proizvodi danas. Put je dalje vodio  na imanje “Jastrebov vrh”. Vlasnik imanja proveo je učenike  imanjem i pokazao im mini zoološki vrt. O svakoj životinji ispričao je poneku zanimljivost, a učenici su uživali u svakom trenutku promatrajući kokoši, patke, guske, purane, kuniće, muflone, jelene lopatare, ljame, svinje, magarce, konje i kornjače. Saznali su i da je imanje dobilo ime po veličanstvenim jastrebovima, koje su i sami vidjeli kako kruže iznad njihovih glava.
Nakon finog ručka i još slasnijeg deserta  uživali su u slobodnim igrama, suncu, nogometu i druženju, ispreplićući pritom i ponavljajući gradivo iz Hrvatskog jezika i Prirode i društva. Nekoliko se učenika odvažilo i na jahanje. Već pomalo umorni krenuli su put Varaždina u popodnevnim satima. U autobusu se dobro raspoloženje nastavilo pjesmom. S turističkom pratiteljicom kratko su se podsjetili što su sve vidjeli, upamtili i doživjeli.
Radosna i ispunjena srca i zahvalni Bogu na prekrasnom vremenu, potrčali su ususret roditeljima.

Učitelji: Silvija Kišiček i Saša Sokol

objavio: Viktorija Erjavec   datum: 5. 6. 2017.